Австралийският тенисист Ник Кирьос реагира на думите на австриеца Доминик Тийм, който се застъпи за германеца Александър Зверев.
В края на юни Зверев обеща да се самоизолира в дома си за 14 дни, след като тенисисти и треньори масово се заразиха с коронавирус по време на демонстративния турнир Adria Tour.
Зверев обаче не спази обещанието си и в Инстаграм се появиха кадри как тенисистът купонясва в частен клуб в Монте Карло.
Кирьос недоволства от това, а Тийм отговори, че австралиецът сам е допускал доста грешки, затова не трябва да критикува другите.
"За какво говориш, Доминик? Грешки от рода на няколко счупени ракети, обидни думи на няколко мача? Това показва, че Тийм, Зверев и Джокович считат това за шега. По време на глобална пандемия те се вихрят по купони като картофи. Хора губят животи, любимите, приятелите си, а след това Тийм говори за "грешка". И тези момчета са "върха" на нашия спорт", написа Кирьос в Туитър. Той добави, че никой от изброените тенисисти няма интелектуалното ниво да го разбере и просто искам им покаже, че трябва да са отговорни. В средата на юни се появиха шокиращи кадри от партито, което Джокович организира след турнира в Белград. На тях се вижда как той и други именити тенисисти като Григор Димитров и Александър Зверев са голи до кръста в нощен клуб и бурно се забавляват. Димитров пръв съобщи, че е дал положителна проба за коронавирус.
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Финансовите министри от ЕС гласуваха откриването на процедура за прекомерен дефицит за България
Парите за пенсии и здраве: Парламентът прие на първо четене бюджета на ДОО
ДПС: Получената справка доказва, че всичко, което министър Демерджиев изнесе, е лъжа