Китай триумфира в скоковете във вода от кула при жените на световното първенство по плувни спортове

Китайките спечелиха златния и сребърния медал, а бронзовото отличие е за Великобритания

китай триумфира скоковете вода кула жените световното първенство плувни спортове
21:14, 05.02.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Състезателките на Китай спечелиха златния и сребърния медал в скоковете във вода от кула при жените на световното първенство по плувни спортове в Доха, Катар.

Хун Чан Цуен спечели първа индивидуална световна титла на 10 м кула с 436.25 точки.

Втора остана нейната съотборничка и трикратна световна шампионка в дисциплината Ю СИ Чън с 427.80.

Шърви исторически медал за Великобритания при жените Андреа Спендолини с 377.10.

Следващият финал в програмата на БНТ 3 е 10 м синхронни скокове при жените. Прякото предаване започва във вторник, 6 февруари, от 17:30 часа.