Кливланд измъкна драматична победа срещу Бостън в края

12:07, 14.11.2021
кливланд измъкна драматична победа срешу бостън края

Отборът на Кливланд Кавалиърс се наложи с 91:89 у дома над Бостън Селтикс в мач от поредния кръг на редовния сезон в НБА.

Домакините изоставаха през голяма част от срещата в Охайо, като в средата на третата четвъртина техният пасив наброяваше цели 19 точки.

Все пак страхотни последни 12 минути осигуриха на Кливланд шеста победа в последните им седем срещи в шампионата, както и 4-то място в Източната конференция с баланс 9-5. "Келтите" от своя страна са на 10-та позиция с 6 успеха и 7 поражения.

Големият герой за успеха на домакините беше Дариус Гарланд, който бе точен на два пъти от наказателната линия 9 секунди преди сирената, за да донесе победата на своя тим.

Освен това Гарланд стана и най-резултатен за Кливланд с 22 точки, а Еван Молби добави 19 пункта и 9 борби. Рики Рубио се включи много силно от пейката, реализирайки 16 точки.

За Бостън Денис Шрьодер завърши с 28 пункта, но това не помогна на Селтикс да избегнат поражението.

МВР: Изборният процес протича нормално, без инциденти
ЦИК: Има проблеми с машините заради дезинфекция с гел, вместо спирт