Да си роден на Коледа е много повече от късмет. Това означава, че си роден под щастлива звезда. В столичната болница "Шейново" на празника са проплакали 13 новородени.
"Първото е момиченце, нормално раждане. Казва се Венера", каза пред БНТ Станислава Копанкова - старши акушер.
Тя посочи, че спрямо миналата година има лек спад на фона на по-ниската раждаемост в национален мащаб, но въпреки това "Шейново" може да се похвали с много добра година.
"Тази Коледа получихме прекрасен подарък - благодарност от майките, родили в болницата - 120 чувалчета за безопасен сън", посочи още Копанкова.
Вижте още в прякото включване
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата