КПС Варна разгроми Черноморец и вдигна Купата на България

17:36, 17.03.2019
Чете се за: 00:34 мин.
Още
кпс варна разгроми черноморец вдигна купата българия

Отборът на КПС (Варна) спечели Купата на България по водна топка за мъже, след като на финала разгроми Черноморец (Бургас) със 7:1 (1:0, 2:0, 3:0, 1:1). Това е първо участие за КПС (Варна) във финал за националната купа и той се оказа повече от убедителен за младия треньор Найден Найденов.

Бургазлии стигнаха убедително до битката за трофея, като доминираха във всичките си мачове, но в заключителния мач просто не им се получи играта. Те удариха греда във втората четвърт, когато можеха да намалят на 1:3, а след това вратарят на КПС (Варна) Станислав Райков направи чудесни спасявания, някои от които от непосредствена близост.

През миналата година Черноморец (Бургас) също игра на финал и отново загуби. Третото място тази година е за Черно море (Варна), които в малкия финал се наложиха със 7:6 над Локомотив (София).

Турнирът събра 10 отбора, които бяха разделени в две групи по пет тима. Четири отбора бяха от Варна, а по три във финалния турнир имаха София и Бургас.

Още Още

Десислава Ангелова завърши пета във финала на скиф при жените на Европейското първенство
16:46, 28.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Давид Иванов се класира шести в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика
15:03, 28.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Стефани Стоева спечели две титли на Държавното първенство по бадминтон
14:56, 28.04.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
11:30, 28.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Тодор Стойчев се нареди 6-и на олимпийската квалификация на сабя
08:47, 28.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Давид Иванов извоюва среброто на финала на кон с гривни при младежите на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
14:39, 27.04.2024
Без изненади на четвъртфиналите на държавното първенство по бадминтон в София
14:16, 27.04.2024
Емил Нейков се класира за финал Б на скиф на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Сегед
14:06, 27.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Спортни новини 27.04.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 27.04.2024
Националите продължават на четвъртфиналите на Държавното първенство по бадминтон
22:11, 26.04.2024
Спортни новини 26.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 26.04.2024
Давид Иванов се класира за четири финала на европейското по спортна гимнастика за младежи
22:51, 25.04.2024