Краснобаева доминира изцяло при девойките старша възраст на държавното по художествена гимнастика в София

елвира краснобаева спечели титлата многобоя девойки старша възраст държавното художествена гимнастика
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
15:57, 13.05.2023
Чете се за: 02:42 мин.

Шампионката в многобоя Елвира Краснобаева спечели златните медали на всичките четири уреда на финалите при девойки старша възраст на Държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", което се провежда в столичната зала "София".

Краснобаева от клуб Грация (Варна) стана първа на обръч с 34.350 точки, на топка с 32.350, на бухалки с 31.375 и на лента с 30.750 точки.

Носителката на сребърното отличие в многобоя Никол Тодорова от Авангард днес взе четири сребърни медала, след като беше оценена съответно с 33.200 точки на обръч, 31.350 на топка, 31.000 на бухалки и 29.300 на лента.

Силни финали направи Дара Малинова от София спорт 2017, която завоюва три бронзови отличия - на обръч с 30.900, на бухалки с 28.500 и на лента с 27.800 точки.

Бронзовият медал на топка спечели друга националка - Дара Стоянова, представителка на клуб Илиана, която беше оценена с 29.000 точки.

При девойки младша възраст шампионката в многобоя Антоанета Цанкова от Олимпия (Бургас) завоюва златните медали на топка и на бухалки съответно с 27.050 и 28.750 точки, която е и най-високата оценка на всички финали.

Възпитаничката на треньорката Елена Симеонова спечели още и сребърно отличи на финала на лента с 25.450.

Носителката на сребро в многобоя Александра Петрова от Илиана стана първа на обръч и на лента с 27.350 и 26.100. Тя е втора на топка с 26.750 точки.

Ирена Недева, с личен треньор Филипа Филипова от Чар ДКС, втора на обръч и трета на топка, а съотборничката й Елена Христова взе сребърен медал на бухалки и бронзов на обръч.

Деа Емилова от Академик е трета на финала на бухалки с оценка от 25.000, а Карина Петрова от Илиана се нареди трета на лента с 25.100 точки.