Селекционерът Кристиян Минковски коментира представянето на българите на световното първенство по плуване в Сингапур и отбеляза, че Петър Мицин е могъл да плува със секунда по-бързо във финала.
Кристиян Минковски направи оценка на представянето на българския отбор на световното първенство по плуване в Сингапур.
"Чудесно представяне на Петър. Следобяда направи грешка, въпреки че говорихме доста надълго и широко как тактически трябва да преодолее дистанцията, че не бива да се влияе от другите състезатели, все пак той плуваше до световни рекордьори. Просто трябваше да направи това плуване, за което беше подготвен, можеше да го направи в рамките на 1 секунда по-бързо", обясни селекционерът на родния ни тим.
"Разбира се, че съжаляваме, всички съжаляваме. По средата на дистанцията започнаха да ни вълнуват и други мисли, но бяхме наясно, че това е прекалено бързо тръгване за него и много трудно ще издържи докрая", обясни Минковски.
Той коментира и представянето на останалите плувци, като отличи представянето на Тея Николова, която се класира за полуфинал на 50 м бруст.
"Тея също отлично представяне. Много добро плуване като мотивация, като концентрация. Следобяда не се получиха съвсем добре нещата. Имах малко по-големи очаквания към Любчо и Габриела, очаквах те да бъдат на ръба на А финала. Определено очакванията ми към Диана и към Калоян Братанов бяха значително по-големи от това, което те показаха в момента.
Но това е положението към днешна дата. Доволен съм от начина, по който участвахме в състезанието и съм оптимист, че ще има все по-добри класирания и постижения", добави Минковски по повод представянето на останалите ни плувци.
Вижте интервюто във видеото!