18:38, 16.06.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Тенис
лазаров записа първа победа белград

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Лазаров постигна първата си победа на демонстративния турнир в Академията на сръбския тенисист Янко Типсаревич в Белград.

Лазаров се наложи с 6-4, 6-2 над представителя на домакините Павле Далиев за 77 минути игра.

В първата си среща вчера Алекс отстъпи от 101-ия в световната ранглиста Емил Руусувуори (Финландия) с 1:6, 4:6.

Утре Лазаров ще играе срещу Марко Миладинович от Сърбия.

По-късно днес Димитър Кузманов ще играе срещу Блаж Рола от Словения. Вчера Мико победи убедително с 6-1, 6-3 Хамад Меджедович от Сърбия.

В надпреварата има общо 9 групи, всяка от които с по четирима тенисисти.

Ето и програмата по дни и часове на Кузманов и Лазаров:

Група "G":

16.06. 18:00 часа: Димитър Кузманов – Блаж Рола

17.06. 14:00 часа: Димитър Кузманов – Александър Шевченко

Група "I":

17.06. 20:00 часа: Александър Лазаров - Марко Миладинович

Надпреварата в Белград се провежда в академията на Янко Типсаревич и се казва Източно европейски шампионат.

Още Тенис

Николас Хари отстрани Стефанос Циципас и ще играе на полуфиналите в Рим
23:09, 16.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Ига Швьонтек е финалистка в Рим след успех над Коко Гоф
19:08, 16.05.2024
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов ще играят на четвъртфиналите на турнира по тенис в Куршумлийска баня
19:05, 16.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Томи Пол надигра Хуберт Хуркач в три сета и ще играе на полуфиналите на Мастърс турнира в Рим
17:28, 16.05.2024
Гергана Топалова продължава победната си серия и е на полуфинал в Загреб
16:20, 16.05.2024
Елизара Янева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнир от категория J300 на ITF в Италия
16:15, 16.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Виктория Томова загуби от втората поставена Кейти Боултър на осминафиналите в Париж
09:46, 16.05.2024
Виктория Томова се изправя срещу британската номер 1 Кейти Боултър на осминафиналите в Париж
08:49, 16.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Онс Жабер открива сезона на трена в Нотингам, където Кейти Боултър ще защитава титлата си
07:48, 16.05.2024
Чете се за: 03:17 мин.