Левски допусна поражение и във втората си контрола в Турция

18:19, 21.01.2024
Чете се за: 01:42 мин.
левски допусна поражение втората контрола турция

Отборът на Левски загуби и във втората си контрола по време на зимния лагер в Белек, Турция, като този път "сините" отстъпиха с 1:2 от украинския Олександрия.

Както и в проверката отпреди няколко дни срещу унгарския Вашаш, днес отново българският тим поведе в резултата, а това се случи в 39-ата минута, когато точен от дузпа беше Рикардиньо.

Отговорът на Олександрия обаче дойде в заключителните секунди на първата част, когато Артьом Шулянский бе изведен на чиста позиция от свой съотборник и със силен удар с левия крак матира стража Пламен Андреев за 1:1.

Пълният обрат в срещата пък стана факт малко след час игра при една бърза атака на украинския тим, завършила с точен удар отблизо на Денис Костишин, който донесе и победата на своя тим.

За Левски след това поражение предстои ден почивка, а във вторник (23 януари) момчетата на Николай Костов се изправят срещу косовския Дукаджини Клина в проверка №3 от зимната си подготовка.

ЦСКА и Балкан завършиха с победи, а БУБА Баскетбол със загуба участието си в турнира от Европейската младежка баскетболна лига в София