Левски Лукойл
22:44, 19.05.2021
Чете се за: 00:55 мин.
Баскетбол

Отборът на Левски Лукойл победи Рилски спортист с 89:85 точки в първия мач от финалната серия за баскетболния трофей от първенството.

Срещата се игра в Самоков, където предстои да се проведе и сблъсък номер 2 от поредицата на Националната баскетболна лига.

Левски започна по-добре срещата, но домакините успяха много бързо да наваксат и дори да излязат напред в резултата. Във втората четвърт разликата дори набъбна до 15 точки.

След почивката баскетболистите на Тити Папазов бързо наваксаха изоставането си, реализираха две тройки, за да се стигне до 82:82 точки. В крайна сметка Левски измъкна успеха с 89:85 точки.

Най-резултатен за успеха бе Кийт Бенсън с 24 точки, докато за съперника Брендън Браун реализира 22.