Левски Лукойл
21:14, 21.05.2021
Чете се за: 00:55 мин.
Баскетбол

Отборът на Левски Лукойл поведе с 2:0 победи срещу Рилски спортист в битката за титлата на баскетболното първенство. „Сините“ се наложиха с 87:79 точки във втория мач, който се игра в Самоков.

Двубоят започна много вихрено, Левски поведе в началните минути, но 12 безответни точки на домакините промениха статуквото за 25:20 точки. На почивката баскетболистите на Тити Папазов успяха да поведат с 52:42 точки.

След паузата усилията на Рилски спортист доведоха до равенство, но в края „сините“ отново поведоха, за да спечелят срещата.

Най-резултатен за победата бе Тайрон Брезълтън с 20 токи, а за Рилски Нико Карвачо реализира 22.

Третият мач е на 24 май, понеделник, от 19.00 часа. Срещата ще се играе в зала „Универсиада“ в София.