Левски си осигури удобен аванс срещу ПАОК и гледа смело към следващата фаза на Лигата на конференциите

21:52, 21.07.2022
Чете се за: 02:05 мин.
левски осигури удобен аванс паок гледа смело следващата фаза лигата конференциите

Отборът на Левски победи с 2:0 тима на ПАОК в първи двубой от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Резултатът на препълнения стадион „Георги Аспарухов“ в столицата бе открит след 42-секунди игра, когато капитанът на „сините“ Николай Михайлов изпрати топката дълбоко в половината на гостите. Доскорошният футболист на Левски Янис Каргас игра неубедително с глава и топката продължи към границата на наказателното поле на ПАОК, а бързоногият Уелтън изпревари стража на гостите Котарски и с прехвърлящ удар се разписа в опразнената врата.

Попадението определено разколеба гръцкия гранд, който допусна второ попадение в 19-ата минута. Отлично разиграна контраатака позволи на Георги Миланов да напредне по левия фланг и да пусна остър успореден пас по земя в пеналтерията на ПАОК, където Билал Бари с удар от движение прати кълбото точно под горния стълб вратата за 2:0 в полза на Левски.

По този начин съставът на Станимир Стоилов ознаменува завръщането си в европейските клубни турнири след 3-годишна пауза с победа над именит съперник, който през миналия сезон достигна до четвъртфиналите в Лигата на конференциите.

Реваншът е след седмица, 28 юли, на стадион „Тумба“ в Солун.