00:19, 03.01.2020
Чете се за: 00:40 мин.
Европейски футбол
ливърпул вече година непобеден висшата лига

Отборът на Ливърпул победи с 2:0 Шефилд Юнайтед в последна среща от 21-ия кръг на Висшата лига. В двубоя на стадион "Анфийлд" се разписаха Мохамед Салах и Садио Мане.

След този мач играчите на Юрген Клоп направиха пълна календарна година без загуба на сметката си и за пръв път от 2007 година насам записаха 5 поредни "сухи" мрежи в първенството. За последно "червените" отстъпиха на Манчестър Сити на 3 януари 2019-а.

Домакините получиха аванс в резултата още с първата си по-добра атака. В 4-ата минута Андрю Робъртсън се измъкна по левия фланг и подаде към Салах, който отблизо прониза Хендерсън. В 15-ата минута гостите отбелязаха гол чрез Лундстрам, но той не бе зачетен заради засада.

Ливърпул стигна до второ попадение в 64-ата минута, когато Салах и Мане отново комбинираха чудесно, като първият удар на сенегалеца бе спасен от вратаря, но последва добавка на празна врата. До края на срещата последваха нови пропуски на Салах и Мане.

За Ливърпул това бе 11-ата поредна победа във Висшата лига. Футболистите на Юрген Клоп имат 58 точки и преднина от 13 пункта пред втория Лестър. Шефилд Юнайтед остава на 8-ото място с 28 точки.

Чете се за: 01:10 мин.
Евро 2024: Гледайте Австрия - Франция на 17 юни от 22:00 ч. на сайта BNTNEWS.BG/SPORT
11:00, 17.06.2024
Ерик тен Хаг: Манчестър Юнайтед ми призна, че са говорили с Томас Тухел
10:34, 17.06.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Евро 2024: Гледайте Белгия - Словакия на 17 юни от 19:00 ч. на сайта BNTNEWS.BG/SPORT
12:00, 16.06.2024
Днес на УЕФА ЕВРО 2024 - 16.06.2024 г. (ВИДЕО)
11:30, 16.06.2024
Актьорите Кристиян Милатинов и Христо Пъдев, спортното семейство Мадлен Радуканова и Божидар Темелков и още интересни гости в „Сутрин с УЕФА ЕВРО 2024“ по БНТ
09:05, 16.06.2024