Ливърпул взе частичен реванш от Манчестър Сити и спечели трофея Къмюнити Шийлд

ливърпул взе частичен реванш манчестър сити спечели трофея къмюнити шийлд
20:56, 30.07.2022
Чете се за: 02:37 мин.

Отборът на Ливърпул спечели трофея Къмюнити Шийлд след победа с 3:1 над шампиона Манчестър Сити, с което бе дадено началото на новия футболен сезон в Англия.

„Мърсисайдци“ откриха резултата на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в Лестър 21-минути след началния съдийски сигнал, когато Трент Александър-Арнолд стреля по диагонал на границата на наказателното поле на шампионите, а бранителят на „гражданите“ Нейтън Аке, отклони топката с глава, кълбото се отби в десния страничен стълб и влетя в мрежата зад вратаря Едерсон.

Сити възстанови равенството в 70-ата минута, Кевин Де Бройне центрира отдясно в пеналтерията на Ливърпул, където Фил Фоудън стреля, вратарят Адриан се намеси неубедително, което позволи на английския национал да си върне притежанието на кълбото, след което Хулиан Алварес с изстрел от вратарското поле се разписа. Първоначално попадението бе отменено зарази нарушение срещу стража на „червените“, но след намеса от страна на ВАР, главният съдия Крейг Поусън посочи центъра, тъй като от повторенията стана ясно, че Фоудън е играл чисто срещу Адриан.

Десет минути преди края на срещата съставът на Юрген Клоп получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Рубен Диаш в наказателното поле на Манчестър Сити след удар с глава на Дарвин Нунеш. Реферът Поусен прегледа ситуацията на ВАР-монитора и отсъди 11-метров наказателен удар в плза на Ливърпул. Зад топката застана Мохамед Салах, който с плътен изстрел се разписа в долния ляв ъгъл на Едерсон.

Крайният резултат оформи Дарвин Нунеш с попадение дълбоко в добавеното време на срещата.

"Откажете се от вратовръзките" - испанският премиер с предложение за пестене на енергия
"Лъвиците" победиха Украйна на старта на Евробаскет 2022 за девойки до 18 години