Лия Каратанчева се класира за полуфиналите на двойки в турнира в Нейпълс

Българката и Изабел Хаверлаг победиха Марибела Замарипа и Алура Замарипа с 5:7, 7:6(5)

лия каратанчева класира втория кръг турнира маспаломас обрат
22:45, 18.01.2024

Българката Лия Каратанчева се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Нейпълс (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставените под номер 2 в схемата Каратанчева и Изабел Хаверлаг (Нидерландия) победиха в оспорван двубой представителките на домакините Марибела Замарипа и Алура Замарипа с 5:7, 7:6(5), 10:5 за 1:45 час.

Те преодоляха пасив от 1:4 във втория сет, който взеха след тайбрек, а в третата част спечелиха с 10:5 и стигнаха до крайния успех.

В спор за място на финала българката и нидерландката ще срещнат утре Виктория Ху (САЩ) и Мария Кононова (Русия).

19–годишната Лия Каратанчева има една титла на двойки в кариерата си от турнири от веригата на ITF за жени в Ираклион (Гърция) през ноември 2022 година.

Тризнаци от застрашен вид тигри се родиха в Източен Китай
Барселона се класира за 1/4-финалите на Купата на Краля след труден успех над третодивизионен отбор