Локомотив Пд срещу Искра в квалификациите на Лига Европа

08:57, 21.08.2020
Чете се за: 00:32 мин.
локомотив искра квалификациите лига европа

Носителите на Купата на България ще се изправят срещу черногорският тим следващия четвъртък като жребия определи "черно-белите" да гостуват.

Сблъсъкът бе оформен вчера вечерта след като Искра се наложи над андорския Санта Колома.

Двата тима не успяха да си отбележат гол в редовното време и продълженията, въпреки че черногорците играха с човек повече от 40-та минута на първото полувреме.

Така се стигна до изпълнения на дузпи, при които Искра се наложи с 4:3 и продължава в Лига Европа.

По този начин за втора поредна седмица български отбор ще пътува до Черна Гора, след като преди два дни Лудогорец гостува на Будучност в Подгорица в мач от квалификациите за Шампионската Лига.

Исторически погледнато за първи път "смърфовете" се изправят срещу отбор от балканската страна.

Съставът на Искра получи право да играе в Лига Европа, след като завърши на 3-то място в първенството на страната си.

За отборът от Даниловград това е и първо участие в 101-годишната история на клуба в евротурнирите.