локомотив софия претърпя поражение войводина втората контрола
Снимка: ФК Войводина
19:07, 22.01.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Локомотив София претърпя второ поражение в зимните си контроли на лагера в Турция, като днес отстъпи с 0:2 на един от стабилните сръбски отбори Войводина Нови Сад. Преди 4 дни железничарите паднаха със същия резултат от руския втородивизионен Шинник Ярославл.

Сърбите стигнаха до победата благодарение на головете през второто полувреме, реализирани чрез Иван Вукчевич (47) и Владислав Милетич (72).

Бразилецът Франса създаде първата възможност за Локомотив преди почивката, а 10 минути по-късно и Димитър Митков се пребори за една топка и комбинира с Юлиян Ненов. Крилото проби и я извади в наказателното поле, но нямаше негов съотборник, който да сложи крак. В следващите 20-25 минути двата отбора създадоха по една възможност, пропусната за Локомотив чрез Митков.

Още във 2-ата минута на второто полувреме сърбите откриха резултата, след като Вукчевич и Антониевич комбинираха и първия отново получи топката, за да я прати във вратата на Бабакар Гай. Локомотивци отговориха с удар от далечно разстояние на Красимир Милошев, който обаче не беше точен. В 72-ата минута Владислав Милетич наказа колективна грешка в отбраната на червено-черните и оформи крайния резултат.