Лудогорец научи имената на всичките си съперници в Шампионската лига

от Калоян Николов
13:19, 31.05.2021
Чете се за: 04:22 мин.
Футбол
лудогорец научи имената всичките съперници шампионската лига
Снимка: www.ludogorets.com
Слушай новината

Десетократният шампион на България - Лудогорец (Разград) научи имената на всичките си евентуални съперници по пътя към груповата фаза на Шампионската лига.

Единадесетият пореден опит на "орлите" да пробият в най-титулуваният европейски клубен турнир започва от първия предварителен кръг на надпреварата, където българският шампион ще е поставен. Там, най-сериозното препятствие, което Лудогорец може да срещне са първенците на Израел и Норвегия - Макаби Хайфа и Бодо Глимт.

"Зелените" със сигурност ще са поставени и във втория предварителен кръг, където отново могат да се изправят срещу Макаби и Бодо Глимт, ако двата отбора елиминират поставен тим в първия предварителен кръг. Потенциален противник на разградчани във втория предварителен кръг на ШЛ е шампионът на Кипът - Омония (Никозия).

Ако Лудогорец преодолее първите два предварителни кръга в Шампионската лига, то разградчани ше си осигурят участие в новосъздадения трети клубен турнир на УЕФА - Лигата на конференциите, където се подвизават тимовете на ЦСКА-София, Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали).

Има вероятност разградчани да са в урната на поставените и в третия предварителен кръг на ШЛ, ако Динамо (Загреб) отпадне в първия предварителен кръг, което е малко вероятно, но не и невъзможно.

Любопитно е, че шансовете на Лудогорец да бъде сред поставените тимове щяха да са далеч по-големи, ако жребият за третия предварителен кръг на ШЛ се теглеше след, а не преди да се изиграят двубоите от втория предварителен кръг.

В случай, че Лудогорец е непоставен в третия предварителен кръг и елиминира поставен тим, то в плейофната фаза футболистите на Валдас Дамбраускас могат да попаднат в урната на фаворитите.

Вижте всички евентуални съперници на Лудогорец в Шампионската лига:

Първи предварителен кръг:

Рига (Латвия), ХИК Хелзинки (Финландия), Линфийлд (Северна Ирландия), Флора Еш (Люксембург), Шахтьор (Беларус), Нефтчи (Азербайджан), Макаби Хайфа (Израел), Шамрок (Ейре), Конах Куай (Уелс), Валур (Исландия), Бодо Глимт (Норвегия), Мура (Словения), Теута (Албания), Борац (Босна), Хамрун (Малта),

Както и победителят от следните четири отбора: Торшавн (Фарьорски острови), Прищина (Косово), Интер (Андора), Фолгор (Сан Марино).

Втори предварителен кръг:

Шкендия (Македония), Слован Братислава (Словакия), Динамо Тбилиси (Грузия), Жалгирис (Литва), Алашкерт (Андора), Флора (Естония), Будочност (Черна гора), Кайрат (Казахстан), Линкълн (Гибралтар) или някой от непоставените в първия предварителен кръг, Омония (Кипър).

Трети предварителен кръг:

а). Ако Лудогорец е непоставен:

Славия Прага (Чехия), Глазгоу Рейнджърс (Шотландия);

ако преодолеят първия и втория предварителен кръг: Динамо Загреб (Хърватия), Олимпиакос (Гърция), Йънг Бойс (Швейцария), Цървена звезда (Сърбия).

б). Ако Лудогорец е поставен:

Ако преодолеят първия и втория предварителен кръг: Малмьо (Швеция), Клуж (Румъния), Легия Варшава (Полша), Шериф (Молдова), Ференцварош (Унгария).

Плейофи:

а). Ако Лудогорец е поставен:

Брьондби и още три клуба, които стигнат дотук, но без Залцбург, Динамо (Загреб), Славия (Прага) и Олимпиакос.

б). Ако Лудогорец е непоставен:

Залцбург (Австрия);

ако преодолеят първи, втори и трети предварителен кръг: Динамо Загреб (Хърватия), Славия Прага (Чехия), Олимпиакос (Гърция).

Свали приложението BNТ News
Свали приложението BNТ News
Топ 24
Най-четени
Русалки в басейна - най-любопитната плувна дисциплина
Русалки в басейна - най-любопитната плувна дисциплина
Зидан напуснал Реал заради "липса на подкрепа"
Зидан напуснал Реал заради "липса на подкрепа"