лудогорец елиминира олимпиакос крачка групите
Снимка: ПФК Лудогорец
23:02, 21.08.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Лудогорец победи с категоричното 5:0 Локомотив София в мач от 5-ия кръг на българското първенство.

Това е трети успех от три двубоя за шампионите в Първа лига. Две от срещите на „орлите“ бяха отложени заради мачовете на отбора в евротурнирите.

И петте попадения на „Хювефарма Арена“ бяха дело на различни играчи от състава на Валдас Дамбраускас, който пусна изцяло нов състав, за разлика от последната среща с Малмьо (0:2).

Мавис Чибота се разписа за 4:0, но освен това асистира за още три от головете на разградчани. Останалите попадения за Лудогорец реализираха Вандерсон в 21-ата минута, Доминик Янков в 23-ата, Жосуе Са в 51-ата и Каули в 68-ата минута.

След като събра 9 точки в актива си Лудогорец излезе на 3-ото място в класирането, докато Локомотив София е на 9-о с 4 точки (1 победа, 1 равенство и 2 загуби).

Иван Петков: Във всеки мач даваме всичко от себе си