Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в Гран При на Саудитска Арабия

Трикратният световен шампион спечели в Саудитска Арабия през 2022-а година

Макс Верстапен
21:08, 08.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Трикратният световен шампион Макс Верстапен с "Ред Бул" спечели квалификацията за място и ще стартира от първа позиция в утрешното Гран При на Саудитска Арабия, втори кръг за сезона във Формула 1.

Ферстапен направи най-добрата обиколка от 1:27.472 минута и фаворит за победата утре, след като спечели първия старт в Бахрейн преди седмица.

Шарл Льоклер (Монако) с "Ферари" зае второто място с изоставане от 0.319 секунди, а челната тройка допълни мексиканският пилот на "Ред Бул" Серхио Перес на 0.335 секунди, който миналата година спечели състезанието.

Верстапен спечели в Саудитска Арабия през 2022-а година, но никога преди това не беше печелил полпозишън в четири състезателни уикенда там.

"Беше много добър ден. Подобрихме колата малко за една нощ и това ми даде малко повече увереност да атакувам високоскоростните завои. Както видяхме в миналото, тук е имало много луди състезания, много неща могат да се случат. Аз съм уверен, че колата ще върви наистина добре", каза той пред медиите.

18-годишният британски пилот Оливър Биърман се класира 11-и за "Ферари" при дебюта си във Формула 1, само часове след като отборът обяви, че той е заместник на Карлос Сайнц. Испанският пилот беше диагностициран с апендицит и се подложи на операция.

"Това беше не добра сесия, съжалявам за това", каза той по радиото.

Надпреварата се провежда на осветление на градската писта в Джеда.

Николай Денков в "Панорама": С решението за оставката беше отворена вратата за преговори