Манчестър не Оле не се спря и пред Арсенал, "червените дяволи" продължават към 1/4-финалите на ФА Къп

18:22, 25.01.2019
Чете се за: 00:49 мин.
манчестър оле спря арсенал червените дяволи продължават финалите къп

Манчестър Юнайтед елиминира Арсенал с 3:1 в Лондон в четвъртия кръг на турнира за купата на английската Футболна асоциация.

Гостите продължиха впечатляващото си представяне под ръководството на Оле Гунар Солскяер, записвайки осма поредна победа, след като норвежецът замени Жозе Моуриньо на мениджърския пост през миналия месец.

Алексис Санчес се завърна на "Емиратс" за първи път след трансфера си от столичани в Юнайтед преди година и откри резултата в 31-ата минута, след като беше изведен в чиста позиция от Ромелу Лукаку, преодоля Петр Чех и от малък ъгъл прати топката в мрежата.

Две минути по-късно гостите удвоиха аванса си, като Лукаку отново асистира за попадението на Джеси Лингард.

Арсенал, който е рекордьор в турнира с 13 трофея, върна надеждите си две минути преди почивката, когато Пиер-Емерик Обамеянг вкара отблизо за 1:2.

Домакините натиснаха здраво след почивката, но в 82-ата минута при контраатака Пол Погба напредна през центъра и отправи силен удар от около 20 метра, Чех изби, но Антони Марсиал направи добавка за крайното 3:1.

Лондончани нямаха късмет и с контузиите на защитниците Сократис Папастатопулос, който напусна принудително още в средата на първото полувреме, както и на Лоран Косчелни, който беше заменен след малко повече от час игра.

В друга изтеглена среща от четвъртия кръг Бристъл Сити победи гостуващия Болтън с 2:1 в изцяло втородивизионен сблъсък и също продължава напред.

Още Футбол

Станимир Стоилов и Гьозтепе ще играят в турската футболна Суперлига от другия сезон
19:33, 28.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Последният във френската Лига 1 Клермон спечели първия си двубой от януари насам
18:57, 28.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Арсенал излезе на четири точки пред Манчестър Сити след победа в дербито на Северен Лондон
15:24, 28.04.2024
Юношеският национален отбор на България U 16 спечели Турнира за развитие на УЕФА
14:47, 28.04.2024
Дончо Донев, Николай Желязков, Владимир Гърков и Биляна Дудова в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 28.04.2024
Венецуела - затишие пред буря: Мадуро е готов да преговаря с опозицията