Манчестър Сити е на финал за Купата на Лигата

17:52, 24.01.2018
Чете се за: 00:36 мин.
манчестър сити финал купата лигата

Манчестър Сити се класира за финала в турнира за Купата на Лигата. "Гражданите" спечелиха реванша с 3:2 срещу Бристол Сити и с общ резултат 5:3 си осигуриха сблъсък за трофея.

Лидерът във Висшата лига поведе малко преди края на първото полувреме. Бернардо Силва се пребори за топката с Хьордур Магнусон на аутлинията, подаде към Льорой Сане, който реализира, въпреки шпагата Ейдън Флинт.

Пет минути след почивката Серхио Агуеро удвои аванса на гостите с прецизен изстрел по диагонала.

В 64-ата петият в Чемпиъншип намали изоставането си с точен удар на Марлон Пак.

В четвъртата минута на добавеното време Бристол изравни с гол на Ейдън Флинт, но това не беше всичко. Хвърлили всички сили напред, домакините оставиха големи свободни пространства за играчите на Гуардиола, които се възползваха и стигнаха до успеха в 96-ата минута чрез Кевин де Бройне.

Съперник на "гражданите" на финала ще бъде Челси или Арсенал, които завършиха 0:0 в първия мач.

Бристол Сити - Манчестър Сити 2:3 (3:5 общ резултат)
0:1 Льорой Сане (43)
0:2 Серхио Агуеро (50)
1:2 Марлон Пак (64)
2:2 Ейдън Флинт (90+4)
2:3 Кевин де Бройен (90+6)

Още Футбол

Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
Чете се за: 02:07 мин.
Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига
120 жители на Пловдив отиват на съд заради неправомерно получени помощи
Севиля победи Атлетико и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля