Манчестър Юнайтед с гръмко начало на сезона във Висшата лига

16:31, 14.08.2021
Чете се за: 01:55 мин.
манчестър юнайтед гръмко начало сезона висшата лига

Съставът на Манчестър Юнайтед разби Лийдс Юнайтед с 5:1 на своя "Олд Трафорд" в първия си мач от сезон 2021/22 в английската Висша лига.

За успеха "червените дяволи" се вдъхновиха от техния лидер Бруно Фернандеш и колегата му в средата на терена Пол Погба.

Двамата демонстрираха отлично партньорство, което беше в основата на всяко едно от петте попадения.

В крайна сметка португалецът записа хеттрик, докато французинът направи четири асистенции, превръщайки се в седмия играч с подобно постижение във Висшата лига.

Домакините поведоха след половин час игра, благодарение на Фернандеш, който се възползва от отлично извеждащо подаване Погба.

В 48-ата минута обаче Лийдс изравниха резултата след страхотно изпълнение на Люк Ейлинг, който се разписа с удар извън наказателното поле.

Това беше и единствения позитивен момент за гостите през второто полувреме, тъй като в следващите 20 минути те инкасираха четири безответни гола.

Мейсън Грийнууд, Фернандеш на два пъти и Фред бяха точни, за да оформят гръмката победа на Манчестър Юнайтед.

Към края на срещата на терена се появи и новото попълнение на "червените дяволи" Джейдън Санчо.

Преди първият съдийски сигнал пък на феновете на "Олд Трафорд" беше официално представен и зашитникът Рафаел Варан, който пристига от Реал (Мадрид).

Слави Трифонов за кадрите с полицейско насилие: Всички замесени в това престъпление трябва веднага да бъдат арестувани и осъдени