Марица Пловдив отново разби Славия и ще спори с ЦСКА за титлата в НВЛ при жените

марица пловдив отново разби славия спори цска титлата нвл жените
Снимка: ВК Марица Пловдив
20:00, 30.03.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Марица Пловдив се справи категорично при гостуването си на Славия София с 3:0 (25:13, 25:15, 25:12) гейма и по този начин маричанки се класираха девети пореден финал във волейболното ни първенството при жените, след като елиминираха Белите с 2:0 победи в полуфиналния плейоф. Мачът се игра в зала Панайот Пондалов в София.

В първия гейм Славия поведе със 7:4, но след това маричанки направиха сериозна серия и поведоха с 19:9, а геймът без проблем беше затворен с 25:13.

Във втората част домакините водеха с 11:7, но шампионките отново направиха страхотна серия и дадоха едва четири точки на своя съперник до края на частта, стигна се до 19:14, а геймът приключи при 25:15.

В третия гейм момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 9:4, стигна се до 16:10, а геймът и мачът приключиха след 25:12 и така шампионките се класираха за девети пореден финал.

Най-резултатна за шампионките стана Добрина Христоскова с 16 точки, Мария Кривошийска добави 12, а с по 11 се отчетоха Виктория Коева и Ива Дудова.

За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 11 точки.

На финала Марица ще срещне ЦСКА, който отстрани също с 2:0 победи Казанлък Волей (Казанлък) в другия полуфинален плейоф. По програма мачовете ще се играят на 6 и 9 април и евентуално на 12 април.