Марица (Пловдив) с второ поражение във волейболната Шампионска лига

16:19, 12.01.2018
Чете се за: 01:09 мин.
Волейбол
марица пловдив второ поражение волейболната шампионска лига

Марица (Пловдив) инкасира втората си загуба в Група С на волейболната Шампионска лига за жени. Българските шампионки пропуснаха възможността да зарадват многобройните си привърженици с така жадувания първи успех в груповата фаза на престижното състезание и отстъпиха пред сръбските шампионки от Визура (Рума) с 1:3 (17:25, 25:22, 17:25, 13:25) пред около 4000 зрители в зала Колодрума.

Още от самото начало на мача волейболистките на Визура показаха отлично взаимодействие между блокадата и защитата и максимално затрудниха нападателките на Марица. Подпомогнати и от много грешки от страна на домакините, гостенките наложиха надмощие и затвориха първия гейм с атака през центъра на Мая Алексич за 25:17. Във втората част "Жълто-сините" започнаха да показват истинското си лице.

Нападението, особено чрез Десислава Николова, започна да носи достатъчно точки, с които Марица взе превес. За момент, при 22:21, Визура успя да излезе напред, но следващите четири точки бяха за пловдивчанки и те изравниха след 25:22.

Третият гейм бе равностоен до 14:15. Сръбкините успяха да изнервят обстановката с чести оспорвания на съдийските решения и с това като че ли успяха и да разстроят играта на Марица. Изявите на Визура на блокада отново бяха на ниво, особено от страна на Мая Алексич и Сара Царич, като именно те донесоха последната точка в гейма за 25:17 в полза на гостенките. В следващата част българските шампионки сякаш не бяха на себе си. Те позволиха на младите им противнички да правят каквото си поискат на терена и това се отрази и на крайния резултат - разгромно 13:25, и загуба с 1:3.

Топреализатор на мача стана Катарина Лазович с 24 точки за победителките. В състава на Марица най-резултатна бе Деси Николова с 16. При официалния си дебют в отбора, канадският диагонал Шайна Джоусеф завърши с девет точки.

Така Марица слезе на последното четвърто място в Група С без спечелени точки дотук. В другия мач от кръга снощи, руският Динамо Казань (Казан) победи чисто като гост и полския Хемик (Полице) и поведе временното класиране без загубен гейм в два мача. Надпреварата в Група С продължава на 24 януари в 19:00 б.в., когато Марица гостува на Хемик. Ден по-късно Динамо посреща Визура.

Чете се за: 00:35 мин.
Любомир Ганев: Голямата цел е класиране за Олимпийските игри през 2028 г.
13:36, 02.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Николай Иванов: Подкрепата от Българската федерация по волейбол е пълна
13:21, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Джанлоренцо Бленджини: Искам 100% отдаденост, всеки да носи с чест знамето на България
Чете се за: 01:10 мин.
България U17 в група с Испания, Мексико и Тайван за домашното световно първенство по волейбол
18:44, 01.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.