Марица спечели голяма битка със Славия и поведе с 1:0 в полуфиналната серия

марица пловдив загуби гейм левски спечели редовния сезон нвл жените
Снимка: ВК Марица Пловдив
20:13, 26.03.2023
Чете се за: 02:52 мин.

Марица (Пловдив) стартира с победа полуфиналните сблъсъци със Славия (София) в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки победиха с 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:12) гейма в залата на Пловдивския университет и поведоха в серията с 1:0 победи.

Славия започна по-добре двубоя поведе с 10:8 и държеше преднината си до средата на гейма и шампионките успяха да изравнят при 16:16. Марица поведе с 4 точки – 20:16, но гостите от София изравниха и дори поведоха при 22:21. След серия от четири поредни точки и топка в аут от страна на Славия момичетата на Борислав Крачанов взеха първия гейм с 25:22.

В началото на втория гейм отново Славия поведе с две точки аванс, но маричанки изравниха и дръпнаха с четири при 10:6. Славия успя да изравни и поведе при 13:12. Славия поведе с 18:15, а пловдивчанки намалиха изоставането си на точка при 22:21. Славия достигна до два геймбола при 24:22, но шампионките успяха да ги спасят и дори имаха геймбол – 25:24. Славия стигна до нов геймбол при 26:25, който маричанки отново неутрализираха 26:26. Гостите успяха да вземат гейма след 28:26.

Шампионките поведоха с 6:3 в началото на третия гейм, но Славия успя да изравни при 7:7. Марица поведе с 12:10, двете точки аванс се запазиха и при 15:13. Жълто-сините поведоха с 19:15. След атака в аут за Славия, маричанки спечелиха третата част с 25:19.

Четвъртият гейм започна лошо за маричанки и Белите поведоха с 4:0. Пловдивчанки успяха да изравнят при 6:6. Маричанки поведоха с 10:7, стигна се и до 16:8. Без проблем шампионките затвориха мача в своя полза след мощна атака на Мария Кривошийска за 25:12.

Бояна Андреева стана най-резултатна със 17 точки, Добрина Христоскова добави 13, а с 10 се отчете Виктория Коева.

За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова със 17 точки.

Реваншът е на 30 март (четвъртък), от 18:30 б.в. в зала Панайот Пондалов в София и при нов успех Марица ще си осигури място на финала.

В другия полуфинал ЦСКА (София) победи като домакин Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 гейма.