Марица спечели редовния сезон в женския шампионат

02:53, 13.02.2018
Чете се за: 00:42 мин.
Волейбол
марица спечели редовния сезон женския шампионат

Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в женското волейболно първенство два мача преди края, осигури си минимум сребърни медали и се класира директно за полуфиналните плейофи, които ще се проведат в средата на месец март.

В изтеглена среща от последния четиринадесети кръг шампионките надиграха като гости Казанлък Волей с 3:0 (25:13, 25:17, 25:16) след само 64 минути игра пред около 150 зрители в зала "Багира".

Старши треньорът Иван Петков използва тази среща да даде почивка на някои основни състезателки и да изпробва различни постройки на игра с останалите. Въпреки това, в първия гейм интрига нямаше и Марица го спечели с убедителен резултат - 25:13.

Във втората част домакините показаха зъби и поведоха в резултата. "Жълто-сините" успяха да изравнят при 11:11, а малко по-късно отново установиха контрол на терена. С помощта и на три аса от капитанката Радосвета Тенева пловдивчанки взеха гейма с 25:17.

С отлични изяви в нападение и на блокада диагоналът Мария Данчева поведе съотборничките си към победата в третия гейм. Те отново доминираха на игрището и затвориха мача с безпроблемно 25:16.

Топреализатори на срещата станаха Десислава Николова и Мария Данчева с по 11 точки.

Марица вече е с десет победи и 29 точки от десет изиграни мача. В таблицата следват ЦСКА с шест победи и Берое и Левски с по пет от по девет изиграни срещи.

Още Волейбол

Джанлоренцо Бленджини обяви състава на България за първия турнир от Лигата на нациите по волейбол за мъже
17:01, 18.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Женският национален отбор по волейбол записа трета загуба в Лигата на нациите
21:42, 17.05.2024
Любомир Ганев пожела успех на всички спортисти по случай Деня на българския спорт
18:06, 17.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Япония наложи нова загуба на България в Лигата на нациите при жените
18:24, 16.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Българско дерби на финала на американската Професионална лига по волейбол за жени
16:41, 16.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
България се изправя срещу Япония във втория си мач от Лигата на нациите в Анталия
14:01, 16.05.2024
Министър Георги Глушков и редица именити спортисти бяха гости на премиерата на филма за волейболен клуб Левски „История на бъдещето“
11:21, 16.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Емилия Димитрова бе избрана за Диагонал на годината в американската Професионална лига
18:38, 15.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Георги Татаров: Тепърва ще навлизаме във форма
22:59, 14.05.2024
Фуркад пред БНТ: Горд съм, че успях да стана олимпийски шампион за трети път (ВИДЕО)