ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Матео Беретини пропуска Ролан Гарос

Чете се за: 01:30 мин.
Спорт
матео беретини пропуска ролан гарос
Слушай новината
00:00
00:00

Световният №8 в мъжкия тенис Матео Беретини обяви, че няма да може да вземе участие на втория за годината турнир от Големия шлем Ролан Гарос.

През март италианецът претърпя операция на дясната ръка, но изглежда все още не е напълно възстановен за игра.

В своя профил в Инстаграм Беретини сподели, че вече се чувства добре, но не е готов да играе мачове във формат 3 от 5 сета и затова се налага да отложи завръщането си на корта за сезона на трева.

"Чувствам се нормално, но все още не съм в достатъчно добра спортна форма. Заедно с моя отбор взехме решение, че е немислимо първият ми турнир да бъде с мачове от по пет сета. Заради това ще отложа завръщането ми на корта за сезона на трева", написа световният №8.

За последно Матео Беретини игра на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс, където загуби на осминафиналите от Миомир Кецманович.

На Ролан Гарос пък най-доброто постижение на италианеца дойде през миналата година, когато той достигна до четвъртфиналите, където бе спрян от бъдещия шампион Новак Джокович.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?