Утре националите ще играят с Франция, а в неделя със Словения.
Мъжкият тим на България загуби от Италия с 1:4 в първия си мач на европейската отборна квалификация по бадминтон в Ер-сюр-ла-Лис (Франция).
Единствената победа за състава постигнаха на двойки Стилян Макарски и Илиян Стойнов срещу Матео Мазети и Давид Салут с 21:16, 13:21, 21:10 за 33 минути.
На единично Иван Русев отстъпи пред Джовани Тоти с 18:21, 21:19, 17:21 за 58 минути, Станимир Терзиев претърпя поражение от Фабио Капонио с 10:21, 8:21 за 21 минути, а Пейо Бойчинов загуби от Енрико Барони с 16:21, 16:21 за 22 минути.
В последния двубой на двойки Бойчинов и Русев бяха надиграни от Фабио Капонио и Джовани Тоти с 23:21, 22:24, 21:12 за 44 минути на корта.
България е в група 1 с домакините от Франция, Словения и Италия. Утре националите ще играят с Франция, а в неделя със Словения.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Българските бадминтонисти научиха съперниците си за европейското първенство в Испания
Зам.-министър Дашева приветства участниците в Университетските зимни игри в Пампорово
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"