Мениджърът на Пулев: Първо Джошуа, после Фюри

от Калоян Николов , Източник: БГНЕС
10:10, 18.05.2020
Борба
мениджърът пулев първо джошуа после фюри

Кубрат Пулев се подготвя за „война“ за световната титла в тежка категория срещу Антъни Джошуа и след това „всички пътища водят“ към Тайсън Фюри, разкри мениджърът на българина Ивайло Гоцев.

Задължителният претендент за пояса на IBF е следващият съперник на Ей Джей, като сред обсъжданите места за провеждане на сблъсъка попадат Великобритания, Близкия Изток, Китай и Хърватия. Изцяло британска биткам между Джошуа и Фюри също продължава да стои на дневен ред, като промоутърът Еди Хърн се надява да подпише сделка за два мача между двамата, но Гоцев е уверен, че Пулев ще реализира собствените си амбициозни планове.

Ивайло Гоцев, мениджър на Кубрат Пулев: Имаме история тук с Кубрат и британските боксьори в тежка категория. Той нокаутира вече някои от тях. Кобрата затвори устата на Дерек Чисора, защото говореше прекалено много. Това беше чудесно, след това надигра друг Фюри – победата над малкия братовчед също беше страхотна. Това бе двубоят, който го направи основен претендент за двубой с Джошуа – още един британски шампион, така че има връзка. Кубрат срещу Великобритания, харесва ми. Това ще го издигне на нов пиедестал. Ще се справим първо с Джошуа. Нека по-добрият победи и след това ще видим какви са опциите ни за мач с Тайсън Фюри. Каквото и да стане, всички пътища водят до Фюри. Мога да кажа това, защото той вече показа, че е един от най-доминантните при най-тежките, ако не и най-доминантният. Той е човекът. Ще бъде удоволствие да се изправим срещу британските шампиони един след друг, нали?

Промоутърът Еди Хърн потвърди, че Пулев ще се бие веднъж за титлата с Джошуа до края на годината, въпреки че на този етап остава несигурно дали 30-годишният шампион ще се бие пред собствена публика. Пулев има една-единствена загуба на професионалния ринг, дошла в Хамбург през 2014 година, когато нашият боксьор отстъпи на Владимир Кличко в първия си сблъсък за световната титла след нокаут на украинеца в петия рунд. Кобрата имаше възможност да се бие с Джошуа още през октомври 2017 в Кардиф, но получи разкъсване на раменен мускул, което провали планувания сблъсък.

Ивайло Гоцев, мениджър на Кубрат Пулев: Настройката му е, че отива на война. Предстои ни много подготовка, знаем какъв е залогът. Това е шансът му да се качи на върха и да стане първият и единствен световен шампион в тежка категория от нашата страна, и тази част от света. Това е много вълнуваща възможност за него и той прави всичко, за да бъде максимално готов за мача. Ще бъде безмилостна битка. Те са с една и съща височина, същата физическа сила и нека видим кой е по-добрият боксьор от двамата сега, и по-добър боксьор в тази ера. Кубрат ще бъде голямо предизвикателство за Джошуа, само това мога да кажа.

Още Борба

Едмонд Назарян пропуска олимпийската квалификация в Истанбул
14:35, 07.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Петър Касабов пред БНТ: Винаги съм гонил първите места, така че ще се задоволя с квоти за Миглена Селишка и Мими Христова
20:50, 05.05.2024
Альоша Илиев стана носител на пояса "Васил и Георги Илиеви" в 28-о издание на едноименния турнир по класическа борба
11:45, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
БНТ 3 ще излъчи олимпийската квалификация по борба в Истанбул от 9 до 12 май
11:20, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
България завърши втора в отборното класиране на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
18:39, 28.04.2024
Биляна Дудова пред БНТ: Моята цел и мечта е да спечеля олимпийски златен медал (ВИДЕО)
13:30, 28.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
21:23, 26.04.2024
Над 220 състезатели от 22 държави се включват в тазгодишното издание на турнира по борба в памет на Петко Сираков и Иван Илиев
14:33, 22.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Левски спечели отборната титла в класическия стил при момчетата на държавния шампионат по борба в Сандански
09:13, 20.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Роселин Бачевски пред БНТ: Не съм удовлетворен от бронзовия медал (ВИДЕО)
15:33, 15.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Италиански борец разкри, че е отхвърлил подкуп от 300 хиляди долара на олимпийския квалификационен турнир в Баку
19:32, 11.04.2024
Чете се за: 02:47 мин.
Биляна Дудова донесе единствената квота за България за Париж от европейската олимпийска квалификация по борба в Баку (ОБЗОР)
10:00, 08.04.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Гърция връща учениците в клас. Отваря днес моловете, музеите...
БАН приканва учители и ученици да се включат в кампанията "Написаното остава. Пиши правилно!"