Милан и Аталанта не се победиха на “Джузепе Меаца”

милан
07:43, 26.02.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Отборите на Милан и Аталанта завършиха наравно 1:1 на “Джузепе Меаца” в местното дерби от 26-ия кръг на Серия А. Рафаел Леао се разписа за домакините, а Тюн Копмайнерс беше точен от дузпа за гостите. Така “росонерите” останаха без победа над Аталанта през тази кампания, след като “бергамаските” ги победиха с 3:2 като домакини през първия полусезон, а след това и с 2:1 за Купата на Италия на “Сан Сиро”. Миланският гранд прекъсна серията на “нерадзурите” от пет шампионатни победи.

Мачът започна отлично за играчите на Милан, които поведоха в резултата още в третата минута. Леао се справи с Емил Холм и Джорджо Скалвини, след което се разписа с невероятен шут от трудна позиция.

В 36-ата минута, домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Холм, но до подобно съдийско решение не се стигна. Само две минути по-късно обаче гостите също имаха претенции за дузпа заради опасна игра на Оливие Жиру именно срещу Холм. Даниеле Орсато беше повикан да прегледа ситуацията с ВАР и главният съдия реши да посочи бялата точка, откъдето Копмайнерс изравни резултата.

Милан събра 53 точки и е трети в класирането, Аталанта е на петата позиция с 46 пункта преди отложения си мач с Интер в сряда.

История родена на тепиха: Как бившият руски национал Александър Комаров срещна любовта в Сърбия