Милан и Салернитана завършиха реми, а Фиорентина победи Монца в Серия А

Милан заема трета позиция във временното класиране, а Салернитана е само с една победа в актива си и се намира на последното, 20-о място.

милан салернитана завършиха реми фиорентина надви монца серия
08:53, 23.12.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Отборите на Салернитана и Милан направиха равенство 2:2 в Салерно в двубой от 17-ия кръг на италианската футболна Серия А.

Фикайо Томори даде преднина на гостите от Милано в 17-ата минута. Той отбеляза третото си попадение за сезона. Домакините осъществиха пълен обрат до средата на второто полувреме. Федерико Фасио изравни за 1:1 в 42-ата минута с точен удар с глава след добро изпълнение на ъглов удар, а в 63-ата Антонио Кандрева изведе Салернитана напред за 2:1.

Сръбският нападател Лука Йович донесе точката за Милан с изравнително попадение в 90-ата минута на мача след подаване от Оливие Жиру.

Директен червен картон за Салернитана получи резервата Винченцо Фиорило в четвъртата минута на добавеното време за блъскане на Алесандро Флоренци в настъпилото масово меле край терена в края на мача.

Милан заема трета позиция във временното класиране с 33 точки, докато Салернитана остава само с една победа в актива си и се намира на последното, 20-о място с 9 точки.

В другия късен мач в Италия Монца претърпя домакинско поражение от Фиорентина с 0:1. Гостите от Флоренция излязоха на четвърто място във временното подреждане с 30 точки, а Монца държи 11-а позиция с 21 точки след втората си поредна загуба.

Лукас Белтран реализира единственото попадение в 17-ата минута на двубоя.

900 екипа на "Пътна полиция" следят трафика - вижте каква е обстановката в страната