Милан победи Сампдория, Жиру отбеляза хеттрик

милан победи сампдория жиру отбеляза хеттрик
09:16, 21.05.2023

Милан победи с 5:1 Сампдория в мач от 36-ия кръг на Серия А и се доближи на точка от четвъртия Лацио.

Рафаел Леао откри резултата още в 9-ата минута. Сампдория изравни чрез Фабио Куалярела в 20-ата минута. За 40-годишният нападател това бе първия гол през сезона. Френският национал Оливие Жиру се разписа на два пъти до края на полувремето, за да направи 3:1 за Милан. След почивката Браим Диас се разписа, а в 68-ата минута Жиру оформи своя хеттрик, който бе първи за французина с екипа на „росонерите“. Жиру вече има 30 гола за Милан в 83 мача.

В другите две срещи снощи Аталанта надигра Верона с 3:1, а Болоня разгроми Кремонезе с 5:1 като гост.

Екатерина Захариева: ПП-ДБ имат още малко време да размислят и да ни подкрепят