Милена Тодорова спечели трети медал на Световното в Швейцария

12:57, 02.02.2020
Чете се за: 00:33 мин.
Биатлон
милена тодорова спечели трети медал световното швейцария

Милена Тодорова спечели трети медал на световното първенство по биатлон за младежи и девойки в Ленцерхайде (Швейцария). Родената в Троян състезателка стигна до бронзовото отличие в преследването на 10 километра при девойките.

Българката допусна две грешки в четирите стрелби и финишира на 48.4 секунди след победителката Анастасия Шевченко (Русия).Милена Тодорова не допусна грешка в първите две стрелби и беше втора след второто излизане от огневия рубеж, но след това сбърка два пъти. Все пак до края на състезанието тя успя да се пребори за място на почетната стълбичка.

Рускинята спечели златото, след като измина трасето за 30:45.7 минути и повали всичките 20 мишени. Втора на 15.0 секунди се нареди Осне Скреде от Норвегия с една грешка в стрелбата.

Милена Тодорова завърши участието си в първенството, като спечели отличие във всяко едно състезание, в което участва - сребро в индивидуалната дисциплина, бронз в спринта и бронз в преследването . Това е един от най-сериозните успехи за българския биатлон на младежко ниво.

Чете се за: 01:07 мин.
Оле Далин е впечатлен от подкрепата на институциите у нас за кандидатура на България за домакинство на Зимни младежки олимпийски игри
18:14, 10.05.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Рико Грос е новият старши треньор на националния отбор на България по биатлон
17:24, 10.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Йоан Шамов четвърти с международна щафета на световното клубно за деца по биатлон
14:54, 13.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина при мъжете на Държавното първенство по биатлон
13:33, 25.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова триумфираха и в преследването на Държавното първенство по биатлон
16:18, 24.03.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Владимир Илиев и Мария Здравкова заслужиха титлите в спринта на Държавното първенство по биатлон
14:01, 23.03.2024
Йоханес Бьо си осигури малкия кристален глобус и в масовия старт след успех в Кенмор
09:46, 18.03.2024