Минимално 1:0 за Царско село над Черно море

Източник: снимка: БГНЕС
18:09, 02.10.2020
Чете се за: 01:26 мин.
минимално царско село черно море

Отборът на Царско село постигна трудна, но важна победа срещу Черно море с 1:0 в първи мач от 8-мия кръг на родния шампионат.

Единствения гол в двубоя, отбеляза Мирослав Будинов от дузпа в 92-ата минута след груба грешка от вратаря на гостите Иван Дюлгеров.

Отборът от кв. "Драгалевци" се опитваше да прекъсне серия от две поредни загуби.

"Моряците" от своя страна поеха глътка въздух при 2:0 срещу Арда в последния кръг и днес търсеха нов положителен резултат.

При тях големият липсващ бе Родриго Енрике като на негово място започна Дани Кики.

Именно пред него се откри първата възможност в 10-тата минута, но той не съумя да отбележи.

В 20-тата Илиан Илиев намери добре Матиас Курьор, който се опита да прехвърли излезлия леко напред Джони Пласид, но топката премина до страничната греда.

Първият точен удар за "царете" дойде чак в 45-тата минута при опит на Реян Даскалов, който бе спасен от вратаря на госите Иван Дюлгеров.

Полувремето заврши 0:0 като липсваше чистото голово положение пред двете врати.

Втората част започна с по-високо темпо, но отново футболистите на двата отбора се затрудняваха да измислят нещо, стигайки пред наказателното поле на противника.

Играчите на Любослав Пенев се опитваха да бъдат по-активни, но не стигнаха до нищо повече от няколко корнера, а опитите им за удар бяха блокирани.

В 64-тата минута, Емануил Манев намери в наказателното поле Божидар Васев, но той стреля във вратаря Дюлгеров.

Най-доброто положение за "царете" бе в 76-тата минута, когато една боксирана от вратаря на гостите топка попадна в Дилан Мартенс, но ударът му също бе спасен от младежкия национал на България.

В 80-тата минута пък дойде най-чистото положение за "моряците" през втората част.

Илиан Илиев изведе Матиас Курьор на много добра позиция, но той стреля високо над вратата.

В 91-ата минута Иван Дюлгеров изпусна една наглед лесна топка след, което препъна играча на домакините Янис Геролему и съдията Никола Попов посочи бялата точка.

Зад топката застана появилият се от пейката Мирослав Будинов, който не сбърка и донесе победата за своя тим.

Така тимът на Любослав Пенев постигна трета победа за сезона и първа след 4 мача без успех.

Загубата бе трета поредна като гост за отбора на Илиан Илиев.

След паузата за мачовете на националните отбори Царско село гостува на Лудогорец, докато Черно море приема Монтана на стадион "Тича".