Мирослава Минчева и Самуил Донков се класираха за финал на турнир по спортна стрелба в Мюнхен

мирослава минчева самуил донков класираха финал турнир спортна стрелба мюнхен
Снимка: Български стрелкови съюз
19:40, 26.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Мирослава Минчева завърши на осмо място на 10 метра пистолет за жени на турнира по спортна стрелба в Мюнхен (Германия).

Минчева влезе с осми резултат във финала - 572 точки, а там запази тази позиция със 140.8 точки.

Златото заслужи Олена Костевич (Украйна), която спечели в оспорвана битка за златото със 16:14 точки срещу германката Сандра Райц.

Олимпийската вицешампионка в дисциплината от Токио 2020 Антоанета Костадинова повтори представянето си от вчера, като се класира девета с 572 точки в пресявките, като не успя да влезе във финалната осмица заради по-лош допълнителен показател за прецизни изстрели.

Вчера в първата стрелба на 10 метра пистолет Костадинова отново се класира девета, а Минчева бе близо до медал, завършвайки четвърта.

В същата дисциплина при мъжете Самуил Донков също намери място във финала след пети резултат в квалификациите 580 точки, а във финала се класира осми със 144.6 точки.

Кирил Киров се нареди на 14-о място с 576 точки, Калоян Стаменов се класира 27-и с 569, а четвъртият участвал българин в дисциплината Александър Тодоров е 45-и с 564 точки.

Победител на 10 метра пистолет за мъже стана сърбинът Дамир Микец, който в срещата за златото се наложи над представителя на Азербайджан Руслан Лунев със 17:9.