Много битка и липса на голове между ЦСКА София и Локомотив (Пловдив)

от Димитър Русев , Източник: БНР
19:48, 06.03.2021
Чете се за: 01:00 мин.
битка липса голове цска софия локомотив пловдив

ЦСКА София и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в най-интересния мач от 20-ия кръг на елитното ни футболно първенство. Двата отбора изиграха оспорван мач, изпълнен с много агресия и единоборства, но с малко футболни достойнства.

Първото полувреме бе скучно, без положения и нито един удар в рамките на двете врати. Малко по-интересно бе второто полувреме, в което и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до победата.
Най-добрата ситуация бе за Локомотив. В 66-а минута Георги Минчев проби от ляво и подаде на капитана Димитър Илиев, който с прехвърлящ удар прати топката в гредата. Последваха две положения за ЦСКА, но Жорди Кайседо не успя да намери рамката. В 70-а минута Юга свали с глава към Кайседо, който стреля добре, но над вратата. Малко по-късно еквадорецът опита ножичен удар, но отново в аут.

Възпитаниците на треньора Бруно Акрапович изпуснаха точки за втори пореден мач, след като преди седмица загубиха от Лудогорец. "Червените" не отбелязаха гол и в двата мача, а преднината на Лудогорец на върха в класирането може да стане 8 точки при успех в утрешното гостуване на Берое. Нулевото реми остави ЦСКА София на второто място с 40 точки, а Локомотив (Пловдив) е трети с точка по-малко.

ЦСКА София - Локомотив (Пловдив) 0:0

ЦСКА София: Густаво Бусато, Юрген Матей, Мено Кох, Георги Йомов (85-Греъм Кери), Петър Занев, Тибо Вион, Бисмарк Чарлс (64-Джером Синклер), Брадли Мазику, Тиаго Родригес (64-Енрике Рафаел), Амос Юга, Жорди Кайседо

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (80-Лукас Салинас) Бирсент Карагарен (75-Николай Николаев), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев