Мората донесе трите точки на Ювентус срещу Специя, Петко Христов остана на пейката

21:19, 06.03.2022
Чете се за: 01:32 мин.
мората донесе точки ювентус специя петко христов остана пейката

Алваро Мората отбеляза единственото попадение за Ювентус при минималния успех на "Старата госпожа" с 1:0 у дома срещу Специя в мач от 28-ия кръг на италианската Серия "А".

Голът дойде в 21-ата минута, когато испанският нападател получи топката от Мануел Локатели и с първото си докосване прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите, носейки трите точки за Юве.

В самия край на срещата Мората можеше и да направи резултата 2:0, но на празна врата не успя да осъществи достатъчно добър контакт с топката и тя излезе в тъч.

Гостите от Специя, за които българският национал Петко Христов остана резерва, също имаха своите шансове да си тръгнат с поне точка от Торино, но през втората част удари на Джеси и Агудело бяха отразени от Войчех Шчесни.

По този начин полякът запази победата на Ювентус, който с тези три точки отново си върна аванса от шест пункта пред Рома в битката за 4-то място. След четвъртата си поредна загуба пък тимът на Специя е на 16-та позиция само на четири пункта от зоната на изпадащите.