Бивш високопоставен представител на американските здравни власти предупреди Конгреса, че заради пандемията страната може да преживее най-мрачната зима в модерната си история.
Рик Брайт ръководеше правителствената агенция, която се опитва да разработи ваксина срещу коронавируса. По-рано той заяви, че е бил отстранен от поста по политически причини, след като изразил загриженост за предлагано лечение с антималариен препарат.
Методът има подкрепата на президента Доналд Тръмп, който уволни Брайт и го нарече "недоволен служител".
Пред здравната подкомисия в Камарата на представителите отстраненият заяви, че хора са починали заради бездействието на правителството в ранните фази на заразата.
Брайт каза, че още през януари е повдигнал въпроса пред ресорното министерство за недостиг на медицинско оборудване, без да е получил отговор.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите