Мура нанесе първа загуба на Конте в Тотнъм

Антонио Конте
22:08, 25.11.2021
Чете се за: 02:32 мин.

Мура победи Тотнъм с 2:1 в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Томи Хорват откри резултата в 11-ата минута. Преди почивката гостите останаха с човек по-малко след два бързи жълти картона на Райън Сесеньон. Хари Кейн изравни след почивката, а резервата Амадей Мароша донесе победата на тима си с последния удар по топката в 94-ата минута.

През първото полувреме домакините контролираха играта в срещата, противно на очакванията преди мача. Отличната им игра даде резултат и се стигна до попадение. Томи Хорват отбеляза красив гол след фалцов удар в далечния ляв ъгъл на противниковата врата.

В 32-ата минута завърналия се сред титулярите Райън Сесеньон получи втори жълт картон заради опасно влизане и бе изгонен.

След паузата числения пасив не повлия на “шпорите” да търсят изравнително попадение. Хюн Мин-Сон се появи в игра, за да отправи първия по-опасен удар за лондончани. Хари Кейн стреля с глава, но вратарят Матко Обрадович спаси.

В 72-ата минута Хари Кейн направи резултата 1:1, след като хладнокръвно прехвърли противниковия страж от малък ъгъл.

В добавеното време на сблъсъка домакините се възползваха от численото предимство и организираха бърза контраатака, завършена от Амадей Мароша за крайното 2:1. С победата словенският тим записа първите си 3 точки в евротурнирите.

В другия мач от група "G" двубоят между Рен и Витес завърши при резултат 3:3.

Тотнъм заема 3-ата позиция в групата с актив от 7 точки. Мура остава последен с 3 пункта.