Третият конвой с български тежкотоварни автомобили премина през италианско-словенската граница. По данни на посолството ни в Словения конвоят е преминал през ГКПП Нова Горица по обяд и се състои от 64 тира с българска регистрация.
По информация на посолството ни в Загреб пропускането на тирове през страната продължава. Към 15 ч. има данни за около 50 български тежкотоварни превозни средства, преминаващи транзитно през територията на Хърватия.
В Сърбия българските конвои от ТИР-ове се пропускат, но процесът е бавен поради санитарни проверки.
Гръмотевични бури следобяд в Западна България, опасност от наводнения във вторник
Сметната палата: Над половин милиард лева за пътна безопасност стоят неизползвани
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Лаят на кучето насочил спасителите към тялото на загиналата в Пирин туристка