17:08, 06.08.2022
Чете се за: 02:05 мин.
националите години тежко поражение румъния
Снимка: БФС

Българският национален отбор по футбол за юноши до 16 години допусна тежка загуба с 0:4 от връстниците си от Румъния в първата контрола между двата отбора, която се изигра на територията на северната ни съседка.

"Лъвчетата" започнаха неуверено двубоя и още до 14-ата минута вече изоставаха в резултата с 0:2.

В началото на втората част преднината на румънския отбор стана класическа след попадение от дузпа. Любопитното в случая беше, че българският вратар Николай Страшников първоначално хвана удара от бялата точка, но главният съдия взе решение 11-метровият наказателен удар да се изпълни наново и този път румънският футболист беше точен за 3:0.

В края на двубоя пък момчетата на Калоян Георгиев инкасираха и още един гол, с който беше оформен и крайният резултат 0:4.

Следващата контрола между двата тима е на 7 август от 11.00 часа отново на румънска земя.

Съставът на България: 23. Николай Страшников, 2. Кристиян Йорданов (58 – 14. Валентин Иванов), 3. Светослав Тодоров (40 – 16. Теодор Райков), 4. Георги Попов (58 – 15. Валентин Кърчев), 5. Михаил Полендаков, 6. Михаил Петров (40 – 19. Исмет Хасан), 7. Юлиан Гилов (47 – 17. Аксел Велев), 8. Тарек Жензарли (47 – 20. Максимилян Симеонов), 11. Атанас Янев (40 – 18. Живодар Жеков), 10. Виторио Шотев, 9. Емил Найденов.

Селекционер: Калоян Георгиев

Станимир Стоилов: Левски няма право на слаби игри, отборите в Европа трябва да избират дали да преместват мачовете