Съперник на българските тенисистки е тимът на Испания.
Националките на България отстъпиха с 1:2 победи на Унгария на полуфиналите на турнира от Европейската зимна купа за девойки до 16-годишна възраст в Португалия.
В първата среща на сингъл Александра Рангелова отстъпи с 6:2, 2:6, 3:6 от Луйза Бевиз, а след това Елеонора Тонева победи с 6:4, 6:1 Лука Калман. В решаващата среща на двойки Елена Пападопулу и Елеонора Тонева загубиха с 1:6, 1:6 от Бевиз и Калман.
България е в състав Елеонора Тонева (ТК "15:40", гр. София), Елена Пападопулу (ТК "Некст Джен", гр. София) и Александра Рангелова (ТК "Локомотив ", гр. Пловдив) с капитан Владислав Матеев.
Освен България в турнира участват тимовете на Финландия, Великобритания, Унгария, Португалия, Испания, Словакия.
Днес България ще играе срещу Испания за третото място на турнира.
Антъни Генов продължава напред на двойки в Италия, Янаки Милев отпадна на сингъл
България преодоля Мароко за втори успех в отборния турнир по тенис „Били Джийн Кинг къп"
Карлос Алкарас започна защитата на титлата в Монте Карло с успех над Себастиан Баес
Елизара Янева гарантира победата на България над Мароко в „Били Джийн Кинг къп"
94 долара за барел петрол след обявеното от Тръмп двуседмично примирие с Иран
Надежда Нейнски: Сутринта донесе облекчение за всички в търсенето на край на конфликта в Близкия изток