Надал, Джокович и Федерер продължават по план в Париж

09:23, 04.06.2021
Чете се за: 02:22 мин.
надал джокович федерер продължават план париж

Новак Джокович, Рафаел Надал и Роджър Федерер са вече в третия кръг на Откритото първенство на Франция.

Притежателите на общо 58 титли от Големия Шлем не допуснаха изненади и във вторите си срещи на Ролан Гарос 2021 и записаха нови победи.

13-кратният шампион в Париж Рафаел Надал навръх рождения си ден се справи с представителя на домакините Ришар Гаске.

Матадора започна ударно срещата, печелейки първия сет с 6:0. Във втория испанеца имаше аванс от 5:2, но тогава Гаске направи силна серия и изравни до 5:5. Надал все пак стигна до нов пробив и след 7:5 удвои преднината си в сетовете.

Третия сет вървеше равностойно до 2:2, когато Краля на клея взе нещата в свои ръце и до края не даде повече нито един гейм на Гаске, оформяйки крайното 6:0, 7:5, 6:2 за 2 часа и 16 минути.

За Рафа предстои двубой срещу Камерън Нори, който отстрани в четири сета южноафриканецът Лойд Харис.

Новак Джокович пък имаше трудно начало срещу Пабло Куевас, като световния №1 изостана с пробив в първия сет. Ноле обаче бързо преодоля трудностите и спечели комфортно в три сета след 6:3, 6:2, 6:4 за малко над два часа.

Роджър Федерер пък се справи с коварно препятствие в лицето на Марин Чилич, макар и да загуби сет. Маестрото започна на високи обороти, взимайки първата част с 6:2, но след това хърватина отговори подобаващо и изравни резултата след 6:2 в своя полза.

Третият сет беше най-оспорван, като се стигна до тайбрек, в който Федерер се наложи след 7-4 точки. Това като че ли пречупи Чилич, който не оказа никаква съпротива до края и след ново 6:2 Роджър Федерер се класира за третия кръг в Париж.