Надал продължава без загубен сет на "Ролан Гарос"

надал продължава без загубен сет ролан гарос
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:59, 27.05.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Носителят на 21 титли от "Големия шлем" - Рафаел Надал, се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос" за 17-и път в кариерата си, след като победи нидерландеца Ботик ван де Зансхулп с 6-3, 6-2, 6-4 в мач от третия кръг на турнира.

13-кратният шампион на надпреварата в Париж доминираше изцяло в първите два сета, в които направи по два пробива, за да си осигури добра преднина. В третата част Рафа дръпна с 4-0, но допусна отпускане в играта си и съперникът му навакса част от изоставането си, като дори имаше възможност да изравни при 5-5, но Надал отрази една възможност за пробив и затвори мача след два часа и 11 минути игра.

Петият поставен в схемата испанец завърши двубоя с 25 печеливши удара срещу едва 13 непредизвикани грешки, а за място на четвъртфиналите той ще спори с 9-ия в схемата Феликс Оже-Алиасим или сърбина Филип Крайнович.

Мартин Димитров за цената на парното: Крайното увеличение ще бъде по-малко
Румен Радев: Очаквам коалиционният съвет тази вечер да отстоява българския интерес