Надал вдигна победоносно десета титла в Рим

надал вдигна победоносно десета титла рим
21:38, 16.05.2021

Кралят на клея Рафаел Надал спечели своята десета титла от Мастърса в Рим. Испанският тенисист успя да грабне победата след 7:5, 1:6, 6:3 срещу Новак Джокович.

Ожесточената битка продължи почти три часа преди Рафаел Надал да вдигне трофея над главата си.

Новак Джокович показа много сериозна мотивация в началото на мача, като поведе с 2:0, но бързата реакция на Рафа Надал доведе до равенство за 2:2. Матадора започна да доминира в разиграванията, докато сервисът на съперника му стана колеблив. В 11-ия гейм испанецът направи пробив, поведе, за да спечели след това сета със 7:5.

Въпреки развитието на двубоя, втората част бе изцяло за Ноле. Сърбинът беше категоричен за 6:1.

В заключителната част при 2:2 Новак Джокович имаше шанс за пробив, завършил неуспешно. От разколебаването му се възползва именно Рафаел Надал, който поведе с 4:2, а в крайна сметка и успех с 6:3.

След финала в Рим Надал съкрати изоставането от Джокович в мачовете помежду им до минимум (28-29). Наградният фонд на Мастърса в Рим е 2 563 710 евро. За победата си испанецът ще получи повече от 245 000 евро.

Стоичков към Григор: След 30 се бие най-добре