Тази вечер бяха раздадени наградите на 29-ото издание на престижния конкурс "София филм фест".
Украинският филм "Меден месец" на Жана Озирина бе избран за най-добър в основната надпревара. С отличие за най-добър български филм е лентата на Павел Веснаков "Безветрие", който бе избран измежду рекорден брой заглавия на българската киноиндустрия на фестивала.
Специална награда взе и "Тихи наблюдатели" на Елица Петкова. Сред останалите отличени продукции са документалния "Скъпи, прекрасни влюбени", късометражният "Никол", а за балканско кино бе награден румънският филм "Трафик".
Фестивалът продължава до 3 април, а онлайн до 15 април можете да гледате над 170 филма от 58 държави.
Scorpions отбелязва 60 години от създаването си с юбилейно шоу тази вечер в София
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Шофьор без книжка и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу