Наполи остава в борбата за Скудетото след геройски обрат срещу Киево

12:54, 08.04.2018
Чете се за: 01:28 мин.
наполи остава борбата скудетото геройски обрат киево

Наполи постигна драматична победа над Киево с 2:1 в среща от 31-ия кръг на италианската Серия "А".

"Летящите магаренца" поведоха в 73-ата минута чрез Мариуш Степински, а домакините изравниха в 89-ата с гол на Аркадиуш Милик. В последната трета минута на добавеното време пък Амаду Диавара хвърли в екстаз привържениците на неаполитанците, донасяйки успеха на своя тим.

Страхотният обрат на "Сан Паоло" оставя Наполи в битката за титлата. Играчите на Маурицио Сари са със 77 точки и изостават на 4 от лидера Ювентус, а до края на сезона има още седем кръга.

-----

Първото чисто положение се откри пред Хосе Кайехон в 16-ата минута, но от близко разстояние испанецът не намери очертанията на вратата. Инсиние и Хисай опитаха удари отдалеч, които обаче не затрудниха вратаря Сорентино.

В 34-ата минута Хамшик получи топката в наказателното поле, стреля, но топката мина покрай вратата на Киево. Впоследствие Инсиние също не уцели вратата от малък ъгъл.

В последната минута на първото полувреме Дрис Мертенс получи хубав извеждащ пас, но не успя да отправи добър шут.

Само две минути след почивката пред Наполи се откри нов отличен шанс за гол. Дълъг пас наляво мина през цялата защита на Киево, където Инсиние стреля прекалено слабо и право в ръцете на Сорентино.

В 49-ата минута реферът Джанлука Манянело посочи бялата точка за нарушение на Депаоли срещу Мертенс. Потърпевшият застана зад топката, но Сорентино изби, а при последвалата добавка защитник на Киево изчисти в корнер.

В 57-ата минута Киево отново оцеля, след като стражът на тима отново бе на висота, отбивайки със сетни топката след удар с глава на Мертенс.

"Летящите магаренца" обаче се възползваха от една от малкото възможности в 73-ата минута. Емануеле Джакерини отне топката след глупава грешка в отбраната на Наполи, подаде към Мариуш Степински, който разстреля Пепе Рейна - 0:1.

Наполи можеше да изравни три минути по-късно, но Сорентино отново спаси, този път удар с глава на Тонели. В 80-ата Инсиние също не успя да преодолее вратаря на Киево.

Домакините продължиха със своя сериозен натиск и след куп пропуски той даде резултат чак в 89-ата минута. Тогава Аркадиуш Милик засече с глава центриране на Лоренцо Инсиние.

Това обаче не бе всичко и в 93-ата минута Амаду Диавара направи обрата пълен. След центриране от корнер 20-годишният халф бе оставен непокрит в наказателното поле, овладя топката и с премерен изстрел донесе успеха на Наполи.

Наполи - Киево 2:1
0:1 Мариуш Степински (73)
1:1 Аркадиуш Милик (89)
2:1 Амаду Диавара (90+3)