Наполи с класика като гост на Специя в Серия "А"

15:26, 05.02.2023
Чете се за: 01:40 мин.
наполи класика гост специа серия

Водачът в Серия "А" Наполи продължава да ниже победи в италианското първенство, а в среща от 21-ия кръг момчетата на Лучано Спалети надиграха с класическото 3:0 като гост състава на Специя.

И трите попадения за неаполитанците дойдоха след почивката, а техни автори станаха обичайните заподозрени Хвича Кварацхелия и Виктор Осимен.

Първо, грузинецът даде аванс на гостите в 47-ата минута, след като се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Аркадиуш Реца.

В рамките на пет минути пък между 68-ата и 73-ата Осимен беше точен на два пъти, за да оформи класическата победа за своя тим. По този начин нигериецът вече има 16 попадения в Серия "А" от началото на сезона и е убедителен лидер при голмайсторите.

В класирането тези три точки помогнаха на Наполи да се откъсне на цели 16 пред втория Интер, който е с мач по-малко, а тази вечер се изправя срещу Милан в "Дерби дела Мадонина". Съставът на Специя пък остава опасно близко до зоната на изпадащите на 17-та позиция с актив от 18 пункта.

ЦСКА победи Пирин Благоевград в последната контрола преди рестарта на Първа лига
Филип Филипов: ЦСКА е готов да зарадва феновете с титла