18:19, 31.01.2020
Чете се за: 00:35 мин.
Още
наши щангисти участват олимпийска квалификация иран

Двама български щангисти заминават днес за Иран, където в неделя и в понеделник предстои първият за годината олимпийски квалификационен турнир. На състезанията в град Рещ Ангел Русев и Юндер Бейтула ще се опитат да натрупат още точки и добри резултати в битка за по-предно място в ранглистите, осигуряващо виза за игрите в Токио това лято.

Европейският вицешампион за мъже от Батуми 2019 г. Русев ще вдига в категория до 61 кг. През миналата година той стана и европейски шампион до 20 г. с 3 световни рекорда за юноши на първенството в Букурещ през октомври. 18-годишният Ангел е възпитаник на школата на Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ с треньори Кръстина и Радослав Атанасови.

Бейтула пък има голяма нужда от участия в повече състезания, след като миналата есен спечели бронз в изтласкването на кат. 81 кг на световното за мъже в Патая. Юндер е представител на школата в Добрич с треньор Тодор Кирчев.

Българите и старши треньорът на националите Иван Иванов ще пътуват през Доха до Техеран и оттам с вътрешен полет до град Рещ, който се намира на брега на Каспийско море.

Още Още

Спортни новини 07.05.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 07.05.2024
Спортни новини 06.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 06.05.2024
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
17:50, 06.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити
15:21, 05.05.2024
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул
14:48, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Антон Ризов финишира 34-и на 10м пушка на Световната купа в Баку
13:56, 05.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Спортни новини 04.05.2024 г., 20:25 ч.
20:25, 04.05.2024
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Кирил Киров остана осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
10:11, 04.05.2024
Чете се за: 00:32 мин.